כתיבת נאומים

רבים מכם עשויים להתבקש לשאת נאום באירועים ובמעמדים שונים: נאום לחתונה, ליום זיכרון, נאום מוטיבציה, נאום של מנכ"ל לעובדיו, נאום בקמפיין פוליטי, נאום לתורמים, הספדים, נאומים לחג, נאום עם קבלת תפקיד או סיומו, נאום להנעת עובדים, נאום פרידה ועוד.

כותב נאומים עשוי להקל עליכם, בין אם הסיבה להיזקקות לשירותיו היא חוסר זמן, העדר מיומנות בכתיבה בכלל ובכתיבת נאומים בפרט או כל סיבה שהיא.

כותב נאומים מקצועי יכין עבורכם נאום לאחר שיאפיין ויגדיר אתכם את נושא  הנאום, קהל היעד של שומעיו. הנאום ייכתב באופן סדור, מובנה ומאורגן, מותאם לקהל השומעים, על מנת להעביר את המסר שבו באופן ברור, בהיר ורהוט.

מתבקשים לנאום? אשמח להכין עבורכם את ה-נאום, שבסופו ימחאו לכם כפיים!

המפתחות לבניית נאום טוב

  1. נאום טוב אמור להרשים, לרגש, לתת חומר למחשבה, במקרים מסוימים להניע לפעולה. לפני שכותב הנאומים מתיישב לכתוב נאום הוא אמור לשאול את עצמו איזו תגובה הוא רוצה להשיג מקהל השומעים, האם הנאום יאפשר לשומעיו להפיק תועלת כל שהיא ולקבל ערך מוסף?
  2. לפתיחת הנאום יש השפעה רבה, לעתים מכרעת, על האופן שבו הוא יתקבל על ידי השומעים. על מנת לזכות בקשב ובריכוז החל מהשורה הראשונה, ניתן ומומלץ לפנות באופ אישי, לספר סיפור קצר, עם מוסר השכל או בלעדיו, שקשור לנושא הנאום או למכנה המשותף של קהל השומעים.
  3. לאחר הפתיחה חשוב לעבור לאלתר לגוף הנאום ולמטרתו. מעבר מהיר מסייע לשימור הקשב והריכוז של הקהל.
  4. חזרה על מלות מפתח והדגשתם מחזקת ומדגישה את נושא הנאום. לדוגמה: אם הנאום הוא על מוטיבציה וכוח רצון כמפתח להצלחה, חשוב לחזור ולהדגיש מלים כמו: התמדה, עקביות, אימון יום יומי, יציאה מאזור הנוחות, הצבת יעדים וחתירה עקבית אליהם. רצון, רצון, רצון.
  5. חשוב לשלב עובדות. רצוי להשתמש בציטוטים במשורה.
  6. חשוב ומומלץ להתאמן על הנאום שקיבלתם בקול רם. אם יש בו מלה או צירוף מלים שאתם מתקשים בהגייתם- שנו או בקשו מכותב הנאומים לשנות אותם.

עיניכם הקוראות עדות: גילתי לכם את "סוד" כתיבת נאום טוב. אם אתם רוצים, מתבקשים או נדרשים לשאת נאום, אני מזמין אתכם לפנות אליי להכנתו. בשיחה מקדימה אתוודע ואאפיין את כל הנקודות החשובות והרלוונטיות לכתיבת המאמר. לאחר כתיבתו אעביר אותו אליכם. במידה שיידרשו תיקונים, הוספת חומר או גריעתו, אעשה זאת כחלק בלתי נפרד מהמחויבות שלי כלפיכם, עד לקבלתכם את הנוסח שישביע את רצונכם.

נאומים לדוגמא

נגישות