כתיבת מכתב אישי

מכתב אישי, בשונה ממכתב רשמי, שיש לו נוסח ותבנית קבועים, הוא מכתב שאין לו מתכון ואין לו מתכונת קבועים. הוא מבוסס על כתיבה חופשית. על פי רוב מכתב אישי נכתב  לאנשים קרובים ויקרים כגון: חבר, חברה, בעל, אישה, הורים, אחים, דודים ועוד. נוסח המכתב האישי טבוע בחותם רגשי בולט ומועצם. הוא מאופיין בהבעת רגשות, מחשבות. ניתן לשלב בו הומור, הלצות, בדיחות ולהפליג בו בתיאורים של דברים, תופעות, מחשבות ורגשות.

מכתב אישי  מבטא במהותו קרבה ולא אחת- אינטימיות. באופן טבעי הכותב נחשף בו במידה ובשיעור שבהם הוא בוחר להיחשף ולשתף את הנמען במחשבותיו וברגשותיו.

המכתב האישי מאפשר להביא לידי ביטוי דברים, אשר לא ניתן לבטא אותם בשיחה על פה או אף בשיחת טלפון. לא פעם המכתב בא בעקבות תחושות שנוצרו במהלך מפגש עם אדם קרוב או כהכנה לקראתו.

מכתב אישי יכול להיכתב כמכתב סליחה, פיוס, התנצלות, חרטה, רצון לפתוח דף חדש,  בקשה לחידוש קשר או לניתוקו ועוד. העדר הנוכחות הפיזית של הנמען מקלה על המוען, הכותב, לכתוב את אשר על לבו כשהוא אינו נתון ל"רעשי רקע שונים"- במירכאות ובלעדיהן.

צריכים מכתב אישי? צרו קשר ואכווין ואספק את הכתיבה הנכונה לצרכיכם

מכתב אישי לכל מטרה ובכל זמן

הדואר האלקטרוני מאפשר לאנשים לכתוב מכתבים בכלל ומכתבים אישיים בפרט "מעכשיו לעכשיו" ולהגיב בזמן אמת על אירוע שהתרחש או על דברים שנאמרו או נכתבו. במכתב האישי הכותב יכול ליזום דברים או להגיב עליהם- להיענות להצעה או לדחות אותה.

מכתב אישי מאפשר להרחיב, להעמיק, לפרט, להציג מצבים מורכבים, להסביר, לנמק. מכתב אישי מאפשר להידרש לרבדים שונים במציאות, בנפש, בזולת. הוא יכול להיות ארוך או קצר. מעצם היותו טבוע בחותם אישי הוא משקף את האופי ואת המזג של כותבו.

המכתב לא אמור להיות בהכרח תכליתי. הוא יכול לשקף מצב רוח, אווירה, להביע משאלה, לתאר תחושות, להפליג בכל ים ולהגיע לכל חוף שבוחרים.

בניגוד למסרונים קצרים המועברים באמצעות הטלפונים הסלולאריים או בתגובות קצרות בדואר האלקטרוני, כתיבת מכתב מאפשרת להתקשר באופן עמוק, אישי וגם אינטימי עם אדם אחד, או עם משפחה, חברים קרובים וכל מי שבוחרים כנמען למכתב.

אם אתם מתקשים לכתוב מכתב אישי- אשמח לסייע לכם ולכתוב אותו עבורכם.

מכתבים אישיים לדוגמא

נגישות