כתיבת ברכות לימי הולדת

ברכה ליום הולדת אמורה לגעת במקום העמוק והחם ביותר שבלב. להיכנס לכל אחד משני חדריו, לכל אחת משתי עליותיו.

ברכה ליום הולדת אמורה לדקור את שק הדמעות, לחורר אותו ולגרום לדמעות לזלוג.

כשמברכים את מי שיש לו, או לה, יום הולדת נדרשים בברכה למעלות ולסגולות המייחדות אותו, או אותה.

ברכה ליום הולדת צריכה – ממש כך- לנבוע מהלב ולזרום ממנו. מלב הכותב אל לב הנמען.

אין לה חוקים. אין לה כללים. אין לה מתכון. אין לה מתכונת. היא יכולה להיות סדורה, או פרועה, ובלבד שהרגש יהיה שזור ברקמתה כחוט השני, כמו עמוד שדרה המחזיק את הגוף.

כשאתם רוצים לברך מישהו ברכה שהוא או היא לא ישכחו- כתבו את אשר על לבכם. הלב לעולם לא ישקר. הוא גלאי אמת מאין כמוהו. הוא כמו מכונת רנטגן אשר דבר לא יחמוק ממנה.

צריכים להכין ברכה ליום הולדת? צרו קשר ואספק את הכתיבה הנכונה לצרכיכם

ברכה ליום הולדת היא טקסט חופשי. מעין חיבור, בפרוזה או, אם תעדיפו, בחרוזים (לטעמי, קל יותר להביע את הרגש דווקא כשהוא משוחרר מכבלי החרוז המצרים אותו וכולאים אותו בתבנית מחמירה, אבל זו בחירה חופשית)

איש לא יבקר את הטקסט שלכם. כתבו כמו שאתם מדברים. בחופשיות.. בשטף, בקצב, בקצף, בשצף. זרמו כמו מים שאין להם סכר. סיימתם? הניחו לדברים. חזרו עליהם כעבור יום. עכשיו, כמו פסלים מאומנים, גרעו מהדברים את עודפי השומן. את המלים המיותרות שאינן מוסיפות דבר. נכשו מהברכה את העשבים השוטים. עברו על הכתוב שוב ושוב, והותירו אותם בתוך ערוגה תחוחה, רכה, המהווה בית גידול לפרח הלב שאתם מתכוונים להעניק למי שחוגגים לו, או לה, יום הולדת.

עמוס עוז אמר פעם שהוא דרוך וערני כשהוא כותב "כמו גנגסטר בליל סכינים". ברכה ליום הולדת נכון, לטעמי, לכתוב כמו פיה טובה, אשר זה עתה פקחה את עיניה והנה, למולה, ארץ הפלאות משתרעת מקצה האופק ועד קצהו. וכל פרט וכל פריט בה חדש, מפתיע. והיא תוהה- איך להביע?

מי מכם שמתקשים להביע את רגשותיהם אבל חשים אותם בכל לבם, בכל מאודם- מוזמנים ליצור עמי קשר. אכתוב את ברכת יום ההולדת ברצון ובשמחה.

ברכות לימי הולדת לדוגמא

נגישות