כתיבת נאום למנכ”ל לחנוכת תחנת כח

כתיבת נאום למנכ"ל לחנוכת תחנת כח

כתיבת נאום למנכ”ל לחנוכת תחנת כח

שמח וגאה אני ניצב כאן  בפניכם, מכובדיי, בטקס חנוכת תחנת הכוח הפועלת על גז טבעי בפארק התעשייה אלון תבור. יותר מעשור מאז נכנסה ישראל לעידן ייצור חשמל באמצעות גז טבעי יש לנו הכבוד והזכות להצטרף אל המועדון ההולך וגדל של צרכניות הגז הזה.

חשיבות ביסוסן של מערכות אנרגיה על גז טבעי נובעת ממגוון היתרונות הקיימים במשאב טבע יקר זה: הוא ידידותי לסביבה, הוא מפחית את התלות במשאבי טבע מתכלים ומזהמים. הוא זול יותר מאשר המזוט והסולר, הוא מהווה משאב אנרגטי שאינו מושפע משינויים גיאופוליטיים המתחוללים באזור המסוכסך והאלים שבו אנחנו חיים.

בפארק אלון תבור בפארק אלון תבור  כ- 50 מפעלים וכ- 5,000 עובדים המהווים דוגמה ומופת לאופן שבו בא לידי ביטוי מכפיל הכוח הקיים בשיתוף פעולה בין שתי רשויות: המועצה האזורית עמק יזרעאל ועיריית עפולה ליצירת מוקד תעסוקתי מהגדולים, המפותחים והמצליחים במדינה.

כ- 90% מכלל המפעלים בפארק התעשייה הם  מפעלים מהתעשייה המסורתית: פלסטיק, מזון, מכאניקה עדינה, מתכת  ועוד. אף שהם אינם יוקרתיים כמפעלי היי-טק הם  מהווים הלכה למעשה את  העוגן והבסיס המוצק והאיתן לצמיחה הכלכלית המתמדת של מדינת ישראל.

אנו גאים בעובדה כי לצד מפעלי הפלסטיק הנחשבים בעולם , תעשיות המזון והמשקאות מהגדולות והמובילות בישראל פועלות בפארק : תנובה, בקרוב יקבי כרמל, תעשיות רושדי , רב סל טכנולוגיות , יצרני שמני זית ועוד.

לא ירחק היום שבו יוקם בפארק מרכז מבקרים גדול שיציג את פאר תעשיית המזון הישראלי ומגוון העשייה בפארק ויהיה אבן שואבת לביקורי מטיילים ותיירים, ומקור משיכה אטרקטיבי לתעשיינים פוטנציאליים נוספים שימצאו את המקום מתאים וראוי להעתיק אליו את מפעליהם, או ליזמים בעלי חזון ומעוף שימצאו אותו מתאים להקמת מפעלים חדשים.

שמנו לנו למטרה להמשיך ולפתח את פארק התעשייה לא רק כמוקד תעסוקה אלא לשדרג אותו, להעצימו ולהפוך אותו למרכז פנאי ותרבות. בכך נוכל למשוך לעמקים אוכלוסיות צעירות שימצאו לא רק תעסוקה אלא גם מוקדי תרבות, בידור ופנאי.

עיניכם הרואות עדות- העמק הוא חלום, אבל חלום שהתגשם. לבד ממוקד התעסוקה הגדול שבפארק יש בעמק מרכז רפואי גדול, מכללה מהמובילות בארץ, מערכות חינוך משובחות, שכונות הרחבה ביישובים קהילתיים ובקיבוצים שפותחים שעריהם לקליטה, אטרקציות תיירותיות רבות ובקרוב תישמע צפירת הקטר ושקשוק קרונותיה של רכבת העמק שתאפשר נגישות קלה ומהירה לחיפה והסביבה.

מכובדיי

אני מברך אתכם ומתברך בכם במעמד חשוב ומרגש זה, המציין שלב נוסף בעמידת הפארק באתגרי המאה ה- 21  וביכולתו לנצל את הטכנולוגיה ואת המשאבים הטבעיים ליצירת מוקד תעסוקה מרכזי בצפון, הנותן מענה לצרכיהם של תושבי הפריפריה ומהווה עוגן כלכלי חשוב לחיזוקה.

תודה שבאתם לכבד אותנו במעמד זה. היו ברוכים!נגישות