כתיבת ברכה לבר מצווה

כתיבת ברכה לבר מצווה

כתיבת ברכה לבר מצווה

אסף יקר,

בר מצווה אינו עוד יום הולדת. הוא יום שמציין לא רק את העובדה כי גדלת בשנה. זה יום שמסמל ומבטא את תחילת המעבר בין ילדוּת  לנעורים, יום שבו אתה עושה את הצעד הראשון על הגשר המחבר בין שתי תקופות החיים.

במאמר מוסגר שייאמר כבר בפתח הדברים ומן הסתם גם יטבע אותם בחתמו נאמר: אנחנו יודעים כי הברכות והאיחולים שלנו יסמיקו את לחייך טיפה אדומה, שהרי  מנה כה גדושה וכה מרוכזת של שבחים ודאי תגרום ללחייך ומן הסתם גם ללחיי הוריך ואחותך להאדים. לכן הברכה שלנו תהיה אדומה.

עמדנו סביבך ימים אחדים בלבד לאחר לידתך כאשר המוהל עשה הכול על מנת להפוך אותה ליהודי במינימום כאב. כבר אז חשנו כי נולד אדם שיגיע לגדוּלות. ליווינו את תהליך הפיכתך מתינוק לילד ומילד לנער.

ניחנת בתכונות רבות ומבורכות שהופכות אותך לאדם מוערך ואהוב. הכישרון שלך בתחומים שונים, שהצניעות והביישנות מוסיפים להם לוויית חן ומעצימים אותם, עשוי להטעות , שהרי מן הסתם אנשים עלולים לחשוב כי הכול בא לך בקלות. אבל אנחנו יודעים שאתה משקיע בכל מה שאתה עושה ומתייחס ברצינות הראויה והנדרשת לכל הדברים. החיבור בין הכישרון להשקעה הוא ודאי מתכון להישגים ולהצלחות.

ביום הזה, שבו אתה מקבל על עצמך על פי המסורת היהודית עול מצוות הוא היום שנכון לברך ולאחל בו שתיהנה מכל הטוב והיפה שהעולם מזמן ומאפשר למי שיודעים להפיק ולמצות אותם. שתבחר ללכת תמיד בדרכים שיובילו אותך אל המקומות שתבחר להגיע. שההליכה בהם תזמן לך אנשים שיעשירו אותך, שישמשו לך מקור השראה, שהודות להם תלמד את החשיבות, הטעם והעומק של חברוּת אמת.

שלבד מאהבה הגדולה שאתה נאהב בה על  ידי המשפחה תשמש לה גם מקור לגאווה. שתמשיך להיות הבן הבכור והאח הבוגר לנעמה, שהקשר ביניכם לא רק יפה לעין אלא גם מעשיר ומפרה את שניכם.

מאחלים לך שהנעורים שמתחילים היום יהיו התקופה היפה בחייך וכי מסע הגילוי של  יופיים יהיה גם מסע אישי מרתק ומאתגר שלך, שבמהלכו תממש את הפוטנציאל העצום הגלום בך. מאחלים לך ולמשפחה המון אהבה, בריאות ואושר. כל השאר יסתדר מאליו.

מזל טוב!

שלך באהבה משפחות שרון וקמברנגישות