ברכה ליום הולדת 60

ברכה ליום הולדת 60

ברכה ליום הולדת 60

בני, אישי היקר,

יום הולדת 60 הוא הזדמנות רשמית וחגיגית לאחל לך את כל הטוב והיפה שאתה משפיע על העולם והוא חוזר אליך, כמשוב חם וטוב, בשפע.

זיכית אותי בזכות שכל כולה חסד- לחלוק אתך את חיי הבוגרים; להיות עדה נוכחת ומבורכת מעצם האפשרות ליהנות מהאופן שבו את משרה את הייחוד שלך, מאציל את הנשמה שלך- מפכה וזורם כמעיין בלתי נדלה של טוהר מזוקק.

אתך אני חווה את העונג הפשוט הגלום גם בשעות שבהן השגרה נראית כאוסף רגעים של חיים קטנים ואפורים, אבל אתך- הייאמן כי ייתכן? אכן כי כן! – הכול הופך גדול וצבעוני.

תודה על מה ועל מי שאתה- עם ילדיך הנפלאים, גאיה ואיתמר. תודה על היותך דמות אב לילדיי וסב לנכדיי, על היותך רקום כה יפה ברקמת חיי, חיינו.

אבי מברכת אותך ומודה לך, אישי, על האופי המיוחד שלך, על הנתינה הבלתי נדלית שלך, המתמצה במילותיו של המשורר נתן אלתרמן: "תפילתי דבר איננה מבקשת, תפילתי אחת והיא אומרת הא לך".

ניחנת בתכונות המאפיינות ומייחדות מתי מעט מאוד מקרב בני האדם- את יחידי הסגולה שבהם. את הנדירים: העדר כל מידה של שיפוטיות, יכולת ורצון לקבל כל אדם כפי שהוא,  בלי להטיף, בלי לחנך, בלי לרצות לשנות.

החיים הפגישו אותנו בנקודת זמן, שבה טבעי לא להצליח להבליע את השריטות, את הפצעים, את הצלקות, את המשקעים. אבל החיים אתך, רפי יקירי, לימדו אותי שיעור על אודות העל- טבעי שבטבע: היכולת להפוך את כל אלה כחומרי גלם לבנייה, לצמיחה; מנוע ומנוף ליצירת זוגיות נפלאה, של שלם שהוא יותר, הרבה יותר, מאשר סכום חלקיו.

אישיותך הכובשת והלבבית, רוחך הצעירה, האנושיות שאתה מלא בה והיא מציפה את סביבתך, כל אלה הופכים אותך רפי לאהוב ונאהב כל כך, שהרי מה פשוט,  טבעי ומתבקש יותר מאשר לאהוב אותך?

שילוב של הפכים- רציני ושקול ועם זאת בעל חוש הומור ו…קוּל , יודע למצוא את צד הזכות גם אצל מי שהם מלאי שלילה, יודע לסלוח ולמחול, לרחם ולחמול, לייעד ולייחד לכל אדם באשר הוא את מידת האדם המופלאה והמופלגת שלך.

איש של ראייה מרחבית כוללת עם יכולת זיהוי ופענוח הקטן שבפרטים. איש ע ידע טכני משוכלל ועם חוש מהותי יוצא מהכלל.

בני יקר לי,

יום הולדתך ה- 60 – "והדרך עודנה נפקחת לאורך", כמאמר המשורר( אכן, אלתרמן…) – מזמן ומעניק לי הזדמנות לנסות לבטא מקצת רחשי לבי ההומה לך ואותך. הדברים הקטנים לכאורה (הכנת סלט, תליית כביסה וקיפולה, הדחת כלים) שבהם את משמש עזר כנגדי מעידים על מהותה של הזוגיות, על המימוש שלך את הבנת מרכזיותה של הדדיות המונחת בבסיסו של כל קשר זוגי איתן ויציב.

ביחס שלי אליך שלובים כבוד, הערכה, הערצה, הוקרה ומעל לכול, כהילה, כמו גם מתחת לכול, כבסיס- אהבה גדולה וסוחפת; אהבה העשויה להיות תשובה לשאלתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק – מה זאת אהבה?

אהבה זה אתה ואני והזוגיות הנפלאה שלנו השזורה כחוט שני בחיינו.

יום ההולדת שלך החל בפתיחתה של שנה חדשה מעצים את משמעותו ומעניק לו ערך מוסף. מאחל לנו שנה טובה ומאושרת- חוליה בשרשרת הולכת ונמשכת של שנים נפלאות אתך.

מזל טוב ועד 120 כ- 20.

אוהבת ומאחלת

רחלנגישות