מה אתם רוצים לבטא ולהביע?

אתם רוצים או מתבקשים לכתוב- מכתב ברכה, מאמר, נאום. לפני שאתם משיבים לעצמכם על השאלה איך לכתוב אתם אמורים לשאול את עצמכם מה לכתוב. ה"מה" הם אבני היסוד של הבית. ה"איך" הוא העיצוב שלו. התוכן והאופן הם כלים שלובים. כתיבה איכותית, רהוטה, מנוסחת היטב, מחדדת ומבהירה את האמירה שלכם, את המסר. את הטיעון. כתיבה טובה מבהירה את הנימוקים, מובילה את הקורה בין התחנות השונות, שחשוב לכן לזמן אותן לקורא.

טיעונים שונים מבססים את המסר, מחזקים ומעבים אותו. כתיבה מדויקת, בהירה, מהודקת, אשר בחירת המלים נעשתה בה בקפידה, מאפשרת לקורא לזרום אתכם. הוא עוקב אחריכם. הוא סומך עליכם ובוטח בכם שאתם מובילים אותו אל ליבת העניין, אל המהות, את התמצית, אל השורה התחתונה, על הפואנטה.

למאמר יש מקום וטעם כאשר הכותב אותו מבקש להציג באמצעותו נושא מסוים מזווית הראייה שלו. עליו לנקוט עמדה. אני לא אוהב את המלה אג'נדה אבל מאמר שמבטא את התפיסה העקרונית שלכם את נושא המאמר יציג לקוראים את הנושא מנקודת הראות שלכם. הוא יוכל להזדהות עם הטיעונים או להתנגד לכם. המאמר יעמת אותו עם תפיסתו, עם עמדותיו.

אם אתם לא מאומנים ולא מיומנים בכתיבה – אתם יכולים לפנות לאנשים שמציעים את השירות הזה.

אתם יודעים מה אתם רוצים להביע – ייתכן שאתם לא יודעים איך להביע.

כאנשים עסוקים ייתכן כי שיקולי עלות תועלת הופכים את ייחוד זמן לכתיבה לבלתי כדאי עבורכם,  קל וחומר כאשר הכתיבה קשה לכם, אטית, גוזלת זמן, לא אחת אף מתסכלת.

ניסוח רהוט ומוקפד של הדברים שאתם רוצים להגיד על ידי כותב שיקבל מכם את חומרי הגלם, את הנקודות העיקריות וישמע מכם כיצד חשוב לכם להצטייר ככותבי המאמר, המכתב או הנאום (תקיפים, מלאי חמלה, עומדים על דעתם, מכילם את הזולת, קשובים ורגישים לו ועוד) יאפשר לכם לבטא את הדברים באופן מדויק. אנשים שייחשפו אל הדברים יבינו במה מדובר. יבינו מה הטענות, יחושו את רוח הדברים ונימתם.

אתם יודעים טוב יותר מכל אדם אחר מה אתם רוצים להגיד. אם תשתפו אדם שאמור לכתוב עבורכם ובכך יקל עליכם מכל הבחינות, הוא יבצע עבורכם את המבוקש ויגיש לכם את החומר שעבד ליטוש מוקפד, עיבוד שבבי, חיזק, חידד, הבהיר, העשיר, העצים את המסר, מהל בו מלים בעלות אפקט רגשי, דיבר אל הראש ואל הלב תוך שימוש במינון מבוקר של שכל ורגש.

אתם יודעים מה אתם רוצים להביע? הדבר הפשוט והמתבקש הוא למצוא מי שיעשה זאת עבורכם- שתשאו את הדברים בנאום או תהיו חתומים עליהם במכתב.

בהצלחה!